Podkarpacie

Dla bezpieczeństwa powracających z wakacji

Ostatni sierpniowy weekend to czas powrotów z wakacyjnego wypoczynku. Spodziewamy się sporego ruchu na drogach, zwłaszcza na trasach, które wiodą z miejscowości turystycznych. Zwiększona liczba patroli ruchu drogowego i prewencji będzie czuwać nad bezpieczeństwem powracających do domów.

Policjanci będą do dyspozycji kierujących, będą rozładowywać zatory, a w razie potrzeby organizować objazdy i ręcznie kierować ruchem. Wyposażeni w ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory pojawią się w wielu miejscach regionu. Najczęściej tam, gdzie zagrożenie wypadkami jest największe.

Surowe konsekwencje będą wyciągać wobec tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością, wymuszających pierwszeństwo przejazdu i wyprzedzających w miejscach niedozwolonych. Musimy pamiętać, że niemal co trzeci wypadek jest spowodowany przez kierowców jeżdżących brawurowo, z nadmierną prędkością. Takie wypadki mają najpoważniejsze skutki.

Policjanci każdorazowo będą kontrolować trzeźwość kierowców. Będą sprawdzać, czy poruszający się pojazdami zapinają pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są prawidłowo – w fotelikach.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Pamiętajmy, aby wcześniej zaplanować trasę. Nie zostawiajmy wyjazdu na ostatnią chwilę, zwłaszcza gdy mamy przed sobą długą drogę. W przypadku, gdy planujemy dłuższą trasę koniecznie róbmy przerwy.

Pamiętajmy, że to, czy kierujący i ich rodziny szczęśliwie dotrą do celu, w największej mierze zależy od samych kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *