Dębica

Happysad na Dniach Dębicy 25 maja

Gwiazdą tegorocznych Dni Dębicy będzie zespół Happysad, który wystąpi 25 maja na stadionie przy ul. Akademickiej. Koncert rozpocznie się około 20:30, a wejście będzie darmowe.

Happysad został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od tego czasu jest jednym z najbardziej popularnych polskich zespołów, regularnie wyprzedającym bilety na swoje koncerty. Zespół zanotował ponad 1300 występów na terenie całego kraju, zdobył 5 platynowych i 3 złote płyty oraz ustanowił rekordy frekwencji w wielu popularnych klubach w Polsce.

Utwór „Zanim pójdę” zespołu Happysad

Debiutancki album zespołu, „Wszystko jedno”, ukazał się w lipcu 2004 roku, a rok później wydano „Podróże i pod prąd”. Kolejny album, „Nieprzygoda”, miał premierę 1 września 2007 roku podczas III edycji festiwalu SKARfest, zajmując pierwsze miejsce na liście OLIS najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Obecnie „Wszystko jedno” i „Nieprzygoda” są platynowymi płytami.

DVD koncertowe Happysad, „Na żywo w STUDIO”, uzyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008 roku, a pół roku później stało się platynową płytą.

W październiku 2011 roku ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu. Album składał się z dwóch płyt: pierwsza zawierała utwory Happysad w wykonaniu zaprzyjaźnionych zespołów, a druga to DVD z koncertem zespołu z Jarocina, na którym gościnnie wystąpili przyjaciele zespołu.

Następne albumy zespołu debiutowały na szczycie listy OLIS i szybko zdobywały status złotych, a płyty „Mów mi dobrze” z 2009 roku i „Ciepło/zimno” z 2012 roku osiągnęły status platynowy.

W 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 roku oraz występ w 2013 roku, kiedy Happysad zdobył Złotego Bączka.

Album „Jakby nie było jutra” z 2014 roku zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLIS i szybko zdobył status złotej płyty. Kolejny album, „Ciało obce”, wydany w lutym 2017 roku, również zdobył status złotej płyty, a towarzyszyło mu 11 wideoklipów zrealizowanych przez ekipę SKY Piastowskie, które osiągnęły ponad 10 milionów wyświetleń w ciągu roku od premiery.

Ósmy album Happysad, zatytułowany „Rekordowo Letnie Lato”, ukazał się 29 listopada 2019 roku. Przy jego tworzeniu zespół współpracował z pięcioma producentami: Leszkiem Kamińskim, Jackiem Miłaszewskim, Pawłem Cieślakiem, Marcinem Borsym i Bogdanem Kondrackim.

W 2020 roku zespół wydał kolejne wydawnictwo koncertowe (2CD/DVD), będące zapisem koncertu na Pol’and’Rock Festival 2019.

W 2021 roku zespół świętował dwudziestolecie istnienia, wydając okolicznościową płytę „Odrzutowce i Kowery” oraz książkę biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

W marcu 2023 roku zespół wyruszył w wyjątkową, intymną i siedzącą trasę „Happysad Inaczej”. 24 listopada 2023 roku, z okazji Record Store Day Black Friday, miała premierę płyta winylowa zawierająca utwory z tej trasy, wydanie limitowane.

Skład zespołu:

  • Kuba Kawalec: wokal, gitara
  • Łukasz Cegliński (Pan Latawiec): gitara
  • Artur Telka: bas
  • Jarek Dubiński (Dubin): perkusja
  • Maciej Ramisz: instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
  • Michał Bąk: saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *