Informacje

Latem brakuje krwi

Liczba honorowych dawców krwi maleje latem, w sezonie urlopów i wyjazdów na wczasy. W tym samym czasie wzrasta zapotrzebowanie na krew i jego produkty, bo właśnie w czasie wakacji zwiększa się liczba wypadków i urazów.

Taki splot okoliczności powoduje, że w punktach krwiodawstwa zaczyna brakować krwi. Nie inaczej jest w Dębicy.

Dębicki punkt krwiodawstwa w dużym stopniu bazuje na uczniach, którzy jednak już od maja zmniejszają swoją ofiarność w darze krwi. Daje się to zauważyć po bilansach miesięcznych. Np. w kwietniu ofiarność wszystkich dębickich krwiodawców wynosiła 118 litrów, w maju 74 litry, natomiast w czerwcu zaledwie 68 litrów. Początek miesiąca lipca wskazuje na jeszcze mniejszą ofiarność.

Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa przy Zarządzie Rejonowym PCK w Dębicy zwraca się z apelem do wszystkich dawców krwi o zwiększenie ofiarności w darze krwi w okresie letnim.

Do punktu krwiodawstwa zapraszamy także wszystkich tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddali, a są gotowi to uczynić. Potrzebna jest krew każdej z grup i każdego człowieka. Dębicka służba krwi nie ma przerwy wakacyjnej i przyjmuje wszystkich chętnych, którzy chcą ratować życie innym. Do punktu krwiodawstwa w Szpitalu Powiatowym przy ulicy Krakowskiej w Dębicy można się zgłaszać w każdy dzień roboczy od godz.7.00 do 12.00 .

Zbigniew Szurek
Przewodniczący
Rejonowej Rady HDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *