Informacje

Rozpoczyna się remont krajowej „czwórki”.

We wtorek (12.08.08r.) rozpoczyna się remont krajowej „czwórki”. W planach przebudowy jest likwidacja wysepek na 9 kilometrowym odcinku trasy pomiędzy Dębicą, a Ropczycami. Na odcinkach objętych pracami zostały ustawione znaki informujące o robotach drogowych oraz ograniczenia prędkości. Jak zapowiadają przedstawiciele GDDKiA, robotników na „czwórce” systematycznie będzie przybywać. – Nie zaczynamy od dużych utrudnień, chcemy stopniowo przyzwyczaić kierowców do remontów – mówi Henryk Kalisz z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wiadomo także, że w każdym kierunku jazdy zostanie utrzymany jeden pas ruchu, zatem nie będzie ruchu wahadłowego.

Wzdłuż „czwórki” powstaną również dwa odcinki chodnika. Obejmą one miejscowości: Zawada – Nagawczyna, oraz Podgrodzie. Stanie się to dzięki porozumieniu Rady Gminy, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Jak wiadomo Generalna Dyrekcja zaplanowała remont „czwórki” na blisko 55-kilometrowym odcinku tej drogi. Koszt prac wyniesie 575 mln zł. Część tych środków pochodzi z unijnych funduszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *