Informacje

Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej zaprasza

Nagawczyna zawsze pozostawała w cieniu Zawady, gdzie widnieje od lat słynący łaskami obraz Matki Bożej Zawadzkiej. To tutaj znajduje się największe skupienie zabytków w gminie dębickiej. Prócz sanktuarium zobaczymy także liczne posiadłości ziemskie Raczyńskich, zabytkowy dworek wraz z otaczającym go parkiem. Natomiast jadąc krajową trasą e4 możemy zatrzymać się w XVIII wiecznej karczmie. Sanktuarium Zawadzkie kryje w swoich murach spory kawałek historii, nie tylko naszego regionu, ale przede wszystkim kraju. Cudowny Obraz Matki Bożej Zawadzkiej, jak niektórzy twierdzą, jest kopią obrazu Matki Bożej Większej w Rzymie. Obraz ma 1,42 m wysokości i 1,20 m szerokości. Malowany jest na desce, na podkładzie kredowym. Tło jest pozłocone. Twarz Matki Bożej jest uśmiechnięta, w lewej ręce trzyma chusteczkę, aby ocierać łzy płaczącym. Pan Jezus w lewej ręce trzyma Księgę Ewangelii, prawą ręką wskazuje na Maryję. Aniołowie podtrzymują koronę nad Jej głową.
Dziś Sanktuarium Zawadzkie jest miejscem licznych pielgrzymek wiernych. Comiesięczne dróżki różańcowe cieszą się ogromną popularnością, nie tylko mieszkańców okolicznych wiosek, ale również tych, którzy niejednokrotnie przyjeżdżają z daleka, by z innymi wiernymi oddać hołd Matce. „
Przyjdź, by trzymając różniec w ręku, wpatrywać się i naśladować dwa miłujące Serca. „

W minionym tygodniu, tuż przy granicy Nagawczyny pojawił się bilbord reklamujący sanktuarium. Zapewne przyciągnie on uwagę podróżujących.

Na podstawie: ,,Matce Bożej Zawadzkiej w hołdzie” – Ks. Władysław Tokarczyk”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *