Informacje Podkarpacie

Skanska zrealizuje największą inwestycję drogową na Podkarpaciu

Skanska podpisała z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na przebudowę drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni. Prace, których wartość wynosi 279 mln zł brutto, potrwają do lipca 2010 roku.

Skanska przebuduje ponad 23 km ruchliwej drogi krajowej nr 4 łączącej Rzeszów z Tarnowem i Krakowem.
– Odcinek rozpoczyna się tuż za obwodnicą Pilzna, wybudowaną przez nas 3 lata temu, a kończy przed Ropczycami, gdzie łączyć się będzie z przyszłą obwodnicą. Dzięki odnowionej jezdni i bardziej wytrzymałej nawierzchni podróż tą trasą będzie komfortowa i znacznie bezpieczniejsza – mówi Wiesław Sitarz, Menadżer Projektu.

W ramach inwestycji przebudujemy 4 obiekty mostowe oraz 34 przepusty. Najtrudniejszą technologicznie częścią robót inżynierskich będzie budowa nowego mostu nad rzeką Wisłoką w miejscowości Łabuza. Do realizacji 187-metrowej przeprawy Skanska wykorzysta technologię nawisową. W metodzie tej najpierw powstaje zalążek mostu, czyli tzw. segment startowy. Od niego, w obie strony równocześnie, budowany jest most.
Przebudujemy również wiadukt o długości 29 m nad ulicą Gajową w Dębicy i most (30 m) nad rzeką Zawadką w Zawadzie. W Latoszynie powstanie natomiast zupełnie nowy 49-metrowy most nad rzeką Ostrą.

Skanska przebuduje również dwa skrzyżowania w Dębicy: z ulicą Wielkopolską oraz Krakowską i Gumniską. Na skrzyżowaniach powstaną ronda, które usprawnią wjazd i wyjazd z drogi krajowej.

Skanska jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce. Obecnie budujemy prawie 90-kilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy Rusocinem i Nowymi Marzami. Wśród największych i najciekawszych zrealizowanych przez nas inwestycji na Podkarpaciu wyróżnić należy obwodnice Stalowej Woli, Pilzna oraz północną obwodnicę Rzeszowa.

Wiele projektów zrealizowanych przez nas w województwie podkarpackim zyskało uznanie w konkursach „Budowa drogowo-mostowa roku” organizowanych przez SITK i PZITB.
Nasze zaangażowanie, fachowość i dobra współpraca z klientem zostały docenione przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który przyznał nam tytuł „Partnera Roku 2007” za realizację obwodnicy Biecza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *