Informacje

Tarnów: w niedzielę wyruszy XXVI piesza pielgrzymka na Jasną Górę

W niedzielę 17 sierpnia z Tarnowa wyruszy jedna z największych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób. Pielgrzymka będzie poświęcona życiu i przesłaniu św. Pawła. Pątnicy idący w 26 grupach mają do pokonania trasę około 230 km.

Pielgrzymka rozpocznie 17 sierpnia Mszą św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup pomocniczy Wiesław Lechowicz.

– W pierwszym dniu pielgrzymi otrzymają listy Apostoła Narodów, będą mogli czytać je na postojach i noclegach. Patronami dnia będą współpracownicy św. Pawła – mówi KAI ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki.

Podczas 9-dniowych rekolekcji w drodze będą prymicje i śluby. Sakrament małżeństwa zostanie udzielony w sanktuariach w Okulicach i Zabawie. Zgłosiło się już 6 par. Uroczystość będzie miała miejsce w poniedziałek.

W ramach przygotowań odbyło się też szkolenie porządkowych prowadzone przez policjantów z tarnowskiej drogówki. Jego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach kolumny pielgrzymów i kierowania ruchem. Warsztaty miała także pielgrzymkowa schola, która będzie przygotowywać śpiew podczas liturgii. Tworzą ją uzdolnieni muzycznie pielgrzymi z różnych grup.

Dla pielgrzymów, a zwłaszcza gości, którzy chcą ich odwiedzić na postojach lub noclegach, przygotowane zostały mapy i informatory pielgrzymkowe. Trasę będzie można śledzić na wirtualnej mapie pielgrzymek.

Tarnowska pielgrzymka ma swoje zaplecze duchowe. Osoby, które nie mogą wyruszyć pieszo, modlą się w intencji pielgrzymów, słuchają relacji w diecezjalnej rozgłośni, oraz zapisują się na stronie pielgrzymki www.ppt.lap.pl. Za pośrednictwem tej strony można także przesyłać intencje, które trafią do wskazanych grup i zostaną odczytane podczas modlitwy w drodze lub na wieczornym apelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *